Секретний розпродаж
до Black Friday !

до -70% на нашенавчання Хочу знижку

#SMM

Оформлення stories

Як зробити гарне оформлення stories в інстаграмі: ідеї та механіки

Авторка статті:

Наталя Онашко

Head of Media & PR Kukurudza

15 Листопада 2024

2 хв. читання

Що ти зробиш з цієї добіркою stories? 

Обери один варіант:

  1. Перегорну
  2. Додивлюсь до кінця
  3. Гляну пару слайдів

Так само і твій підписник приймає рішення: дивитись добірку чи безжально свайпнути вправо і перейти на інший акаунт.

Але stories — важливий інструмент для бізнесів та SMM-менеджерів. Їх щодня використовують понад 500 мільйонів людей. Бо це шанс без додаткового трафіку працювати зі своїми підписниками, підвищувати лояльність нової аудиторії, яка приходить в акаунт, ефективно продавати послуги чи продукти та використовувати широкий інструментарій для досягнення бізнес-цілей.

І тут ми розкриємо не лише дієві механіки та ідеї, що пробивають стіну в охопленнях, а й розберемо поширені помилки в stories, які заважають отримувати результат. 

Яка особливість stories?

Stories — контент, який живе лише 24 години. 

Тут немає окремої стрічки рекомендацій, і їх зазвичай дивляться підписники — тепла аудиторія, яка тебе вже читає та знає. Тому цей інструмент допомагає підвищувати лояльністю та комунікувати з глядачами.

І для продажів — сторіс найзручніший формат. Бо тут найлегше створювати сторітели, що націлені на купівлю, воронки, вимірювати ефективність через UTM-мітки (поки це єдиний плейсмент, де можна вставити посилання) й регулярно продавати. Адже це швидкий контент, і ти можеш виходити сюди хоч щодня. А це можливість протестувати за короткий проміжок часу різні механіки та ідеї.

Але буває, що сторіс не дають бажаних результатів. Зокрема, ми провели опитування, де 68% людей чесно сказали, що не впевненні, чи є взагалі від них сенс.

Проте, якщо дочитаєш цю статтю до кінця, знатимеш, як отримувати реальні результати завдяки stories. А зараз лови чекліст із поширеними помилками та поради, як їх уникнути:

Помилки в оформленні stories

  1. Купа тексту на слайдах
    Проблема: Коли на одному слайді багато тексту, це важко зчитувати й в 95% ймовірності, що підписники просто перегорнуть його.
    Рішення: Краще дотримуватись правила один слайд = одна думка. Якщо розказуєш про акцію в кафе, не мішай це з інформацією про нові десерти. 
  2. Оформлення не відповідає бренду
    Проблема: Якщо твій бренд — це про спокій і релакс, а в сторіс ультранеонові кольори, це сплутає твоїх підписників.
    Рішення: Усе має бути у фірмовому стилі бренду. Якщо ти використовуєш пастельні кольори у своїх дописах, в сторіс використовуй аналогічні.
  3. Ієрархія та акценти
    Проблема: Коли все написано однаковим шрифтом, ти не зможеш керувати увагою підписника на слайді. Бо важливе змішується з другорядним, і глядач просто не петрає, на що він має звернути увагу. Також ієрархія порушується ще тоді, коли хаотично розкидані думки на слайді, тоді люди зчитують їх не в тому порядку, що іноді дуже змінює сенс.
    Рішення: Використовуй розмітку тексту (жирний, курсив), розміщуй ключову інформацію угорі, використовуй списки чи маркери для пунктів тощо.
  4. Хаотична подача матеріалу
    Проблема: Якщо на одному слайді ти говориш про знижки, а на іншому, раптом, перескакуєш на тему екології, твої підписники просто розгубляться.
    Рішення: Заплануй добірку на певну тему, де кожен слайд логічно продовжуватиме попередній. Наприклад, спочатку говориш про новий продукт, потім про його особливості, а на завершення — акцію з цим продуктом.
  5. Публікація заради публікації
    Проблема: Коли публікуємо сторіс, бо просто треба, або без чіткої мети. Наприклад, ти хочеш, щоб твій Instagram генерував продажі чи записи на послуги, але публікуєш репости, розповіді про день або історії, які просто не допомагають досягти цих цілей. А потім дивуєшся, чому результату немає.
    Рішення: Перед публікацією визнач, яку ціль ти хочеш досягти завдяки цим сторіс і зрозумій, які дії для цього потрібні. Наприклад, залучити увагу до нової статті на сайті (ну, класна ж!). Тоді можна ввести у проблему, показати цікавий фрагмент зі статті й дати посилання на матеріал, щоб люди могли переглянути її повністю.

  6. Немає call to action (заклику до дій)
    Проблема: Якщо ти публікуєш новий напій без підпису і сподіваєшся, що аудиторія сама прийде в заклад і замовить той новий напій зі stories — в 95% такого може не статись.
    Рішення: Хочеш, щоб відповіли на сторіс? Пиши це на слайді. Щоб поставили реакцію? Залиши підказку. Перейшли на сайт? Вставляй посилання і що? Пиши на слайді. Бо коли тобі потрібно, щоб аудиторія зробила цільову дію, завжди продумуй, як вона може це зробити.
  7. Візуальний шум
    Проблема: Коли на слайді купа наліпок та фото, це розфокусовує увагу.
    Рішення: Додавай візуальні елементи, які супроводжують сторітел, а не відвертають увагу від нього.

Як зробити сторіс ефективнішими: фішки та поради

1. Вимірюй ефективність через аналітику

Якщо ти бачитимеш, як підписники сприймають контент, розумітимеш, як його можна покращити, чи заходить тема і механіка аудиторії.

Тому не лише фіксуй показники кожної добірки stories, а й аналізуй, чому так сталось, які можеш взяти з цього інсайти, ідеї тощо. До речі, тут розповіли про метрики, які потрібно фіксувати у stories.

2. Створюй різноплановий контент

Щоб утримати увагу аудиторії, важливо регулярно оновлювати рубрики та вводити нові формати.

Історія, але лише між нами: Влітку наша Head of Copywriting вийшла в сторіс, щоб показати закуліси життя, а оформлювала добірку прямо в instagram і без наших фірмових шрифтів. Це було незвично для аудиторії й зацікавило її. 

3. Продумай перші stories 

Перші сторіс в добірці відіграють ключову роль, бо від них залежить, чи догортає користувач до кінця. Тому детально продумуй та аналізуй, як можна ввести аудиторію в тему, щоб привернути її увагу. Звертай увагу, чи використовуєш ти болі та заперечення аудиторії? Чи є тригери та прийоми сторітелу?

4. Частота публікацій — стабільність

Не єдиною stories на місяць, але і не 20 слайдів на день. Шукай балансу між частотою публікацій та залученістю. Ми рекомендуємо виходити в сторіс 4-5 разів на тиждень, але при цьому не перевантажувати слайди величезною кількістю інформації. 

5. Продуманий сторітел 

Коли створюєш stories для прогріву чи продажів, переконайся, що твій сторітел включає такі елементи:

  1. Проблема — чітко визначена ситуація, яка потребує вирішення.
  2. Заглиблення в проблему — пояснення, чому це важливо.
  3. Тригери — моменти, що викликають емоційну реакцію та привертають увагу.
  4. Експертність бренду чи особистості — чим ти (або твій бренд) може допомогти аудиторії.
  5. Розв’язання проблеми — конкретні кроки чи рішення, які пропонуєш.
  6. Зрозумілий заклик до дії — чітка вказівка, що робити далі.

Навчись продавати у stories без вкладень у трафік!

Дізнайся, як робити прогріви та збільшувати продажі завдяки контенту. На курсі ти навчишся оформлювати stories, створювати воронки, відстежувати продажі та заробляти на контенті.

Хочу на курс

Програми для оформлення сторіс в інстаграмі

Ділимось застосунками, в яких оформлюємо ми.

  1. Figma — наш улюбленець. Це графічний застосунок, де можна оформлювати не лише сторіс, а й все, що спаде на думку.
  2. Inshot — відеоредактор. Якщо треба редагувати відео, він підійде для повноцінного монтажу.
  3. Magic Eraser — якщо треба швидко вирізати фон чи якесь повідомлення, йдемо сюди. 

Ідеї та механіки для оформлення сторіс в інстаграмі

А stories можна класно оформлювати навіть в Instagram. Не дуже віриться? Лови приклади. 

P.s. На нашому курсі зі stories є цілий блок, як оформляти контент прямо на телефоні.

Одразу ділимось дієвими механіками, які ми використовуємо на блозі та акаунтах наших клієнтів.

Ой, ледь не забули! Хочеш навчитись нативно прогрівати аудиторію, створювати воронки продажів з чат-ботами та відстежувати результати за допомогою UTM-міток? Так? Тоді забігай на курс «Stories: стратегія монетизації». Ми вже ось-ось рушаємо, так що поспіши.

А якщо ти власник бізнесу і хочеш, аби Kukurudza Agency зробила x2 результати для твого бренду, як у кейсі з ефективного SMM, заповнюй бриф, і ми скоро зв’яжемось із тобою. 

Висновок

Stories — недооцінений інструмент. Бо він допомагає не лише продавати й монетизувати інстаграм, а й завоювати довіру аудиторії. Бо всі плейсменти: сторіс, reels, дописи — працюють в комплексі. Тому якщо ти викидаєш сторіс із СММ-стратегії — ризикуєш втратити й лояльність підписників, адже кожна активність в соцмережах — це інвестиція у майбутнє бренду.

Зрештою, продажі та монетизація інстаграм — це не завжди прямий заробіток. Часто це продаж експертизи, надійності, та впізнаваності, що в кінцевому підсумку приводить до зростання довіри. Тому думай не лише про ціль, а цілий шлях. Бо між лояльністю та продажами є лише один крок.

А якщо ти хочеш прокачати свої навички й навчитись досягати цілей завдяки stories, чекаємо тебе на курсі. То що, ти з нами?

Авторка статті:

Наталя Онашко

Head of Media & PR Kukurudza

Ви ніколи не навчитеся чомусь, тільки слухаючи самих себе.

Наталя — одна із менторок на курсі з комплексного SMM

Розкаже все про сторітелінг та навчить збільшувати охоплення в соцмережах у декілька разів

Практика та теорія

Від 0 до PRO просто про складне

Live-етери з експертами та нетворкінг-чат

Більше про курс