Уяви, тобі треба презентувати клієнтові ідею для дизайну. Що обереш: пояснювати все словами чи показати картинки, які передають стиль і задум?
Кажеш, другий варіант? А мудборд — це якраз і є тим альбомом ідей, що допомагає один раз показати, замість того, щоб підбирати правильні слова та пояснювати задум зі всіма прикметниками, які ти тільки знаєш.
Але як він виглядає, чи є різниця між мудбордом для дизайнера та клієнта і як взагалі створити мудборд — про все це далі.
Що таке мудборд?
Мудборд (від англ. moodboard) — це колаж або презентація, яка показує візуальний стиль всього проєкту або його частини (до прикладу, лише SMM-дизайн).
Його можна уявити як дошку натхнення, де зібрані всі ключові елементи концепції:
- Зображення (фото, ілюстрації, графіка);
- Колірні палітри;
- Текстури та патерни (візерунки);
- Шрифти та типографія;
- Приклади логотипів чи інших фірмових елементів;
- Слова чи фрази, які відображають настрій або ключову ідею.
Тобто в мудборді зібрано все, що допомагає тобі один раз показати, щоб пояснити візуальну концепцію. А не пояснювати все на пальцях та надіятись, що клієнт все-таки допетрає, що ти бачиш у себе в голові.
Кому і для яких цілей потрібен мудборд?
Мудборд потрібний всім, хто працює над візуальними проєктами: дизайнерам, SMM-менеджерам, маркетологам, фотографам.
Бо він допомагає на початковому етапі зібрати всі ідеї докупи, глянути на загальну картинку та виділити основні характеристики.
- Фокусує ідеї: допомагає структурувати всі думки й зрозуміти, як все виглядатиме разом.
- Економить час: погодження стилю на етапі мудборду зменшує кількість правок пізніше.
- Джерело натхнення: дозволяє експериментувати й знаходити нові рішення.
- Покращує комунікацію: легше показати клієнту візуальний стиль, ніж пояснювати його словами (так ви точно впевнитесь, що бачите його однаково).
- Допомагає пояснити ідею колегам: коли в команді з’являється новий SMM-менеджер чи дизайнер (який також буде продовжувати вести дизайн в такому ж стилі), мудборд допомагає пояснити концепцію.
Мудборд для дизайнера або СММ-менеджера
Для дизайнера мудборд — це робочий інструмент, який допомагає фіксувати ідеї, шукати натхнення, нові рішення та бачити, як все виглядає разом.
Він може бути детальним у вигляді презентації, де є багато слайдів та референсів. Такий мудборд дизайнер зазвичай і показує своїм колегам, коли йому треба пояснити концепцію дизайну, яку й вони мають продовжувати втілювати у своїй роботі.
Мудборд для замовника
Для замовника мудборд – спосіб зрозуміти, чи збігається його бачення із баченням дизайнера. Аби результат не був для нього сюрпризом. Бо тут головна ціль — пояснити ідею та швидко зрозуміти, чи співпадають очікування замовника зі стилем, який розробляє дизайнер.
Тут важливо забрати всі зайві деталі та зробити акцент на атмосфері та основних візуальних рішеннях, які передають задум. Також можна навіть прикріпити тестові віжуали, які були розроблені згідно з цією концепцією.
Приклади цілісного мудборду
Ось — мудборд.
Тут кінцевий результат.
А ось це — вони разом.
Тобто мудборд передає основні риси та стиль — це як трейлер до майбутнього дизайну.
Опануй графічний та SMM-дизайн у Figma!
Навчись створювати дизайн, який втримує увагу, збільшує залученість і продає. На курсі ти дізнаєшся, як побудувати фірмовий стиль для соцмереж, що вивільнить до 50% часу на роботу та допоможе підняти прайс.
Хочу на курсДе можна створити мудборд: сервіси, програми й додатки
Створити мудборд можна в різних програмах та редакторах:
- Figma — наш best of the best в дизайні й рекомендуємо саме його, бо тут відкритий простір для роботи, де ти можеш створювати не лише мудборди, а й все для соцмереж та сайтів.
- Pinterest — тут можна і шукати зображення в різних стилях, і створювати власні колажі.
- Canva — зручний застосунок для швидкого створення колажів та мудбордів.
- Miro — одразу рандомний факт, що він підходить не лише для завдань, бо тут також можна створювати візуальні проєкти.
До слова, якщо хочеш опанувати основи графічного дизайну та навчитись створювати дизайн для соцмереж у Figma, залітай на наш курс СММ дизайну. Там навчишся керувати увагою за допомогою графічних елементів та створювати дизайн-системи, які вивільнять до 50% часу на роботу.
А якщо ти власник бізнесу і хочеш довірити дизайн нам, звертайся Kukurudza Agency — ми знаємо як зробити так, щоб твій бренд виділився за допомогою дизайну.
Як створити мудборд: покрокова інструкція
- Визнач мету і стиль: спершу зрозумій, який настрій чи стиль треба передати. Бо мудборд для бренду одягу буде відрізнятися від того, що ти робиш для кав’ярні. Тому перед тим, якщо щось робити, забрифуй клієнта: дізнайся, хто цільова аудиторія, яка концепція бренду, які побажання тощо.
- Збери референси: шукай натхнення в соцмережах (Pinterest, Instagram, Behance) чи навіть в реальному житті. Збирай картинки, кольори, шрифти, що відповідають попередньо сформованій задумці. Це можуть бути навіть текстури, які передають потрібний настрій (як-от для освітніх платформ — зошит у клітинку).
- Структуруй елементи: почни компонувати це все на дошці або в редакторах (про них розказали вище). Спочатку спробуй розмістити великі елементи, потім додай дрібніші деталі. Намагайся зробити композицію такою, щоб вона виглядала цілісною.
P.s. Деталізовані елементи мають бути у більшому масштабі, аніж мінімалістичні картинки. - Перевір гармонію: подивись на свій мудборд: чи всі елементи поєднуються разом, чи треба щось забрати, змінити або доповнити? Також якщо створюєш мудборд у вигляді колажу, не забудь вирівняти всі об’єкти за сіткою.
- Обговори з клієнтом: покажи готовий варіант команді та клієнтові, внеси необхідні правки, обговори та зафіксуй основні деталі.
Чого варто уникати
Ось які помилки часто помічаємо:
- Відсутність чіткої концепції: важливо мати конкретну ідею, яку відображає мудборд.
- Невідповідність проєкту: мудборд має передавати вайб та стиль бренду, а не бути просто красивим.
- Зайві референси: кожен елемент має нести сенс.
- Немає нових ідей: коли створюєш мудборд з того, що вже є, у чому тоді сенс, якщо ми хочемо апргрейтнути стиль?
- Фон, який відвертає увагу: мудборд має бути рамкою для референсів та нових рішень, тому його оформлення не має перетягувати на себе всю увагу.
Висновки
Мудборди — це не просто стильні колажі чи преза, а потужний інструмент, який допомагає за допомогою візуалізації пояснити думку та ідеї.
Адже картинка, яку ми бачимо очима, може іноді розповісти набагато більше, аніж слова та довгі речення. Так само і дизайн, фото, красиві речі, одяг, осіння прогулянка з чашкою гарбузового латте та вечір біля каміна, коли ти, закутавшись в пледі, переглядаєш улюбленого Гаррі Поттера.
Бо суть мудборду — передати настрій, вайб, стиль та ідеї через наші очі. А для дизайну — це одна з основних частин концепції, як-от фірмовий стиль.
Тепер ти точно знаєш, як не лише створити мудборди, а й реально використовувати їх у роботі. А мені вже час бігти — бажаю тобі натхненого креативу!
До зустрічі, або ж залітай до нас на курс з SMM-дизайну і вже скоро побачимось!