Ми більше пів року працювали над дослідженнями, які змінять твоє уявлення про smm. Так-так, на цей раз воно вийшло ще масштабніше та цікавіше, бо це не така наукова праця, до якої всі звикли. Ми простими словами пояснили складні речі. Тому зараз ти дізнаєшся про те, що кажуть цифри, але вже про професію reels-мейкера.
Став таймер на 10 хвилин і приготуйся дізнатись про те, хто ці спеціалісти, чим займаються, що вміють та скільки заробляють. Летс гоу!
Як відбувалось дослідження?
Цього разу ми залучили вдвічі більше спеціалістів, аніж попереднього, а саме: 338 спеціалістів та 108 роботодавців. Деяких з них ми проінтерв’ювали, а іншим ставити бліцпитання. Але тут вже є відмінність з першим дослідженням. Цього разу ми презентуємо людей та компанії, з якими спілкувались.
Про головне
Ми рандомно обрали reels-мейкерів, серед яких були наші підписники в instagram та telegram, учні, учасники закритого клубу, колеги тощо. І якщо говорити про стать та вікову категорію спеціалістів, то ми дізнались, що здебільшого саме дівчата йдуть в цю професію. А найбільше серед reels-мейкерів людей віком 20-25 років. Хоча є багато спеціалістів віком від 25 до 35 років.
Зайнятість та завдання
Щодо зайнятості, то найчастіше reels-мейкери є фрилансерами. А найменше спеціалістів працює в агенції:
До того, як стати reels-мейкерами, опитані працювали сммниками. Також цікавий момент, що дуже малий відсоток спеціалістів одразу потрапили в reels-мейкінг:
Основне завдання спеціалістів полягає в тому, щоб монтувати відео. Досить рідко reels-мейкери підсумовують результати своєї роботи:
Навчання
Виявилось, що роботодавців мало хвилює, де навчались спеціалісти. Коли ми проводили інтерв’ю, то вони одностайно кажуть, що навчання потрібне лише для покращення навичок. До речі, схожу ситуацію ми прослідкували й в попередньому дослідженні.
А ось самі reels-мейкери вважають, що навчання дуже потрібне. Найчастіше вони проходять курси смм в спеціалізованих школах:
Серед шкіл, в яких спеціалісти проходили навчання, найчастіше згадували такі:
Рівень
Більшість reels-мейкерів вважає, що вони зараз знаходяться на рівні junior. А щодо просунутих спеціалістів, то відсоток і зовсім мізерний:
А ось роботодавці шукають спеціалістів, які мають рівень middle:
І одразу виникає зустрічне питання. Чому спеціалісти вважають, що знаходяться саме на цьому рівні?
Навички: аналітика
Більшість спеціалістів аналізує контент, але натомість підсумовує результати роботи лише половина. Ще менше — досліджує не числові показники контенту, а відсоткові (до прикладу, RR, ERR тощо).
Навички: стратегія
Результати показують, що лише третина reels-мейкерів створює окремі контентні стратегії, але водночас більшість дотримується її у контенті. Щодо бенчмаркінгу, то близько третини спеціалістів не знають, що це та не проводять його. Коли спеціалісти аналізують reels конкурентів, то звертають увагу на такі характеристики: ідеї, віжуал та монтаж.
Що саме аналізуєш у reels конкурентів?
Навички: створення відео
Більшість reels-мейкерів монтує відео в мобільних додатках. Найчастіше обирають VN, Inshot та CapCut. Майже всі спеціалісти знімають reels на непрофесійну техніку та монтують відео.
Які додатки для монтажу ти використовуєш?
Навички: копірайтинг
Більшість спеціалістів самотужки пише тексти для своїх reels, але майже ніхто з них цього не навчався.
Навички: робота з аудиторією
Здебільшого reels-мейкери аналізують аудиторію та знають, які тригери можуть їй відгукнутись. А ось інтерактиви в роботі застосовує лише половина спеціалістів.
Навички: дослідження ринку
Більшість спеціалістів не слідкує за новинами в instagram та не знає лідерів ринку в галузі reels-мейкінгу. Лише половина читає провідні видання та дослідження.
Навички: просування
Половина спеціалістів має запити на просування reels в instagram. Але досвід має меншість reels-мейкерів.
Навички: project management
Близько половини спеціалістів вміє керувати командою та шукати до неї людей. Переважна більшість спеціалістів уміє формувати технічні завдання та робити щомісячний звіт.
У якому таск-менеджері ти працюєш з командою?
Пошук роботи
Ми вже розібрались з досвідом та навичками, тому перейдімо до пошуку роботи та працевлаштування.
Найчастіше клієнти знаходять reels-мейкерів за рекомендацією знайомих:
Здебільшого роботодавців мало хвилює, в яких галузях спеціаліст має досвід роботи:
Формат співпраці
Тепер настав дізнатись, як проходить співпраця між reels-мейкером та роботодавцем. Ще розберемо основні завдання спеціаліста та скільки часу він витрачає на роботу.
Фрилансер здебільшого працює 2-4 години щодоби:
Протягом цього часу за місяць reels-мейкери встигають зробити від 5 до 10 відео:
Більшість роботодавців хоче, аби спеціаліст монтував відео, меншість — створював дизайн обкладинок:
Щодо цілей, то здебільшого роботодавці просять reels-мейкерів акцентуватись на збільшенні аудиторії:
Заробітна плата
Тепер поговоримо про оплату. Ми запитали reels-мейкерів про їхні очікування, а роботодавців — скільки вони готові платити.
На думку reels-мейкерів, якою має бути зарплата за місяць на різних рівнях?
За один проєкт роботодавці готові платити reels-мейкеру $200-300:
Висновки
Тепер нумо збирати докупи усі найважливіші моменти:
- Більшість reels-мейкерів — жінки 25-30 років;
- Найчастіше reels-мейкери є фрилансерами (41,1%) і лише 9,8% ;опитаних спеціалістів працює в агенціях;
- До того, як прийти в reels-мейкінг, 66,4% спеціалістів працювало сммниками, 9,7% — обрало reels-мейкінг як першу професію;
- Більшість спеціалістів бачать сенс проходити курси. Найчастіше вони навчались в таких спеціалізованих школах: Kukurudza, Genius Spase, Boosta Academy, Wishdo, Projector, Hillel;
- 49,1% reels-мейкерів вважає, що вони зараз знаходяться на рівні junior, але 69,1% роботодавців шукає спеціалістів на рівні middle;
- 71,3% спеціалістів аналізує контент, але з них фіксує висновки лише половина. Щодо показників контенту, то більш ніж половина досліджує числові показники (58,3%), а відсоткові (RR, ERR) — 41,7%;
- Лише третина reels-мейкерів створювала контентні стратегії. Якщо говорити про бенчмаркінг, то 68,9% спеціалістів не розуміє, що це таке та не проводить його;
- 81,4% reels-мейкерів монтує відео в мобільних додатках. Найчастіше вони обирають VN, Inshot та CapCut;
- 77,5% спеціалістів пише тексти для reels самотужки, але цікаво те, що майже ніхто не навчався це робити;
- Більшість reels-мейкерів аналізує аудиторію та знає, які тригери їй підходять. А ось над інтерактивами працює лише 42,3%;
- Здебільшого спеціалісти не слідкують за новинами в Instagram та не знають лідерів ринку у галузі reels-мейкінгу. Лише 47,8% читає провідні видання та дослідження;
- Половина спеціалістів має запити від клієнтів на просування reels в Instagram. Але в цей час досвід просування має не так багато reels-мейкерів;
- 47,6% спеціалістів знає, як керувати командою та шукати людей. Більшість reels-мейкерів робить щомісячний звіт та вміє створювати технічні завдання;
- Найчастіше клієнти знаходять reels-мейкерів за рекомендацією знайомих. А 56,8% спеціалістів не має портфоліо;
- Здебільшого роботодавці шукають reels-мейкерів для роботи на фрилансі із зайнятістю 2-4 години на добу. За цей час спеціалісти встигають зробити 10-15 відео щомісяця;
- Щодо цілей, то найчастіше роботодавці просять reels-мейкерів акцентуватись на збільшенні аудиторії, рідше — на кількості контенту;
- На думку reels-мейкерів, які знаходяться на рівні junior, спеціаліст має заробляти $300-400 в місяць, а lead — $1200-1500. Роботодавці ж готові щомісяця платити $200-300 за один проєкт.
Хоч і ця професія відокремилась в SMM нещодавно, але наша головна ціль показати замовникам, наскільки сьогодні короткі відео є важливим інструментом в просуванні. Щоб вони оцінювали вклад роботи reels-мейкера і платили їм більше.
Саме тому на нашому практичному курсі про reels студенти навчаються не лише створювати динамічні відео, а й планувати та демонструвати показники ефективності. На курсі ми навчаємо:
- створювати стратегії,
- виконувати цілі,
- фіксувати та аналізувати цифри тощо.
Бо якщо клієнт отримує бажаний результат та продажі — він готовий вкладатись та платити більше. А це означає, що тоді й тобі як reels-мейкеру буде велике щастя, бо саме так і працюють профі. Вони дають не контент, а результат, який досягли за допомогою нього.
Сподіваємось, що ці 10 хвилин були для тебе корисні. А ми міцно-міцно тебе обіймаємо і чекаємо наступної зустрічі!