Ми перевиконали ціль охоплень в інфлюенсерів на 114%, знизили СРМ на 44% та за 5000 грн отримали 300 000 переглядів у блогера в ТікТок. Як нам це вдалось? Ефективна SMM-стратегія, яка працює на цілі бізнесу.
Ділимось інсайтами співпраці з Prostor.
Наша співпраця з Prostor та до чого тут інфлюенс-маркетинг
Ми ведемо соцмережі Prostor під ключ: Instagram, Facebook, TikTok. А також підключаємось до просування Telegram та Viber.
Але наша співпраця почалась не з цього, а SMM-стратегії:
- провели аудит цих соцмереж,
- проаналізували глибинні інтерв’ю та пропрацювали аудиторію,
- виділили ключові меседжі,
- додали нові рубрики та формати контенту для кожної платформи,
- оновили тон голосу бренду,
- зафіксували методи просування,
- змінили підхід до блогерів та UGC.
Останнє — головний герой кейсу. Адже ми не лише залучаємо через контент та просуваємо соцмережі бренду, а й відповідаємо за інфлюенс-маркетинг: обираємо, комунікуємо і співпрацюємо з блогерами та UGC-креаторами.
Результати інфлюенс-маркетингу за 3 місяці
Ще до нашого приходу Prostor став love-брендом для українців і мав багато успішних співпраць з блогерами. Однак ми дещо змінили підхід та оновили інфлюенс-стратегію: окрім співпраці з великими блогерами, значно збільшили кількість UGC-креаторів. Зараз вони генерують близько 40% контенту на нашому акаунті.
За 3 місяці організували 53 співпраці:
- 36 із UGC-креаторами,
- 17 із блогерами.
І найцікавіше — який отримали результат?
Під час перших рекламних кампаній ми планували 426 000 охоплень, але отримали 911 420. Так, перевиконали ціль на 114%!
І це не просто цифри, а доказ, що стратегічний інфлюенс-маркетинг справді зменшує витрати: СРМ (ціна за тисячу переглядів) впала на 43,8%.
А ось і секрет вдалої співпраці:
Які бізнес-цілі допомагає закривати співпраця з блогерами та UGC?
Чому ми так активно працюємо з блогерами та UGC? Бо це не просто тренд, а дієвий інструмент, який розв’язує бізнес-завдання. Ось що дає така співпраця бренду:
- Різні формати та подача: усі інфлюенсери та креатори мають свій стиль, у якому вони створюють контент. І так ми можемо зібрати різні креативні формати на акаунті.
- Нативний контент: не статичні графічні фото з ідеальними моделями, а живий контент від людей, які передають вайб бренду та цінність продукту.
- Впізнаваність: блогери та UGC вже мають свою аудиторію, тож коли вони публікують контент, це допомагає не лише збільшити зацікавлення до продукту в кадрі, а й залучити в x2 більше аудиторії (бо коли контент опублікований в співавторстві, його побачать підписники і креатора, і бренду).
- Лояльність: люди для людей, тому коли аудиторія бачить контент з відгуком або рекомендацією від автора з високим рівнем довіри, це автоматично додає лояльності і до бренду.
- Залучення нової аудиторії: ми зробили акцент на молодшій аудиторії до 25 років. Тому співпраця з UGC та блогерами дала можливість розширити охоплення, а також привернути увагу нових потенційних клієнтів.
- Підсилення меседжів бренду: ми змінили стиль комунікації та транслюємо нові меседжі. А автори, чий вайб та цінності сходяться з нашими, роблять їх зрозумілими й доступними цільовій аудиторії.
Наші кейси інфлюенс-маркетингу
UGC-креатори
Інфлюенсери
Підводні камені роботи з інфлюенсерами та UGC
Але є і друга сторона медалі:
a) Юридичні моменти
Багато інфлюенсерів і UGC працюють без реєстрації підприємницької діяльності, що може викликати проблеми з документами. Тому ми співпрацюємо тільки з ФОП — це забезпечує юридичну прозорість.
b) Чітке узгодження всіх деталей
- Дата публікації.
- ТЗ (даємо детальний сценарій чи лише вказуємо побажання, ціль та продукт).
- Погодження фінального варіанту контенту.
Бо без цього є ризик, що автор викладе відео без затвердження, а результат не відповідатиме очікуванням.
c) Використання контенту в рекламі
Якщо маєш ціль використати відео у таргеті, то порадься з UGC або блогером, чи можна це зробити. Бо без їхньої згоди ти можеш стикнутися з юридичними проблемами.
d) Ціноутворення без правил
У цій ніші немає чітких розцінок. Один UGC бере 1000 грн за відео, а інший — 5000 грн за такий самий контент. Чому? Бо так. Тут просто важливо аналізувати ринок і вибудовувати власні критерії вибору та перевіряти ефективність співпраці з автором: проаналізувати співвідношення охоплень до вартості реклами (СPM).
P.S. Якщо у креатора вже досить розвинутий блог (наприклад, є 30 тисяч підписників), він фактично набуває рис блогера. Тоді важливо дивитися на охоплення та інші метрики на його акаунті (адже спільний контент побачать підписники креатора).
Але коли в UGC менше підписників (1-3 тисячі), ми зазвичай публікуємо його контент на сторінці бренду. Тоді охоплення та інші показники можемо відстежити на акаунті бренду. Це потрібно для того, аби зрозуміти, як креатор допомагає розкрити продукт, і відстежити реакцію аудиторії.
e) UGC є багато, але якісного — мало
Можна знайти чимало UGC-креаторів, але не кожен це робить добре. Тому важливо детально аналізувати їхню якість контенту та показники.
Як побудувати ефективну інфлюенс-кампанію?
a) Підбирай блогерів та UGC, які підходять бренду
Не варто чекати останнього моменту, аби обрати авторів. Найкраще заздалегідь створити список блогерів чи креаторів, з якими хочеш співпрацювати. Протягом певного часу стеж за їхнім контентом:
- Хто цільова аудиторія?
- Чи збігається їхній стиль із цінностями бренду?
- Які формати контенту роблять найкраще?
І харизма — вона чіпляє.
b) Тестуй
Не зупиняйся на одному типі авторів чи форматі контенту. Пробуй різні стилі:
- відеоогляди,
- розважальний контент,
- прямі рекомендації,
- розпаковки,
- добірки,
- тренди тощо.
c) Аналізуй співпрацю
Після кожної кампанії фіксуй та аналізуй результати. Дивись на статистику:
d) Не дивитись лише на кількість підписників
Краще 10 000 активної аудиторії, ніж 100 000 пасивної. Тому важливо враховувати не лише число підписників, а й залученість та взаємодію з контентом.
e) Якісна комунікація з клієнтом
З Prostor у нас склалась якісна комунікація: вони швидко дають фідбек і затверджують усі етапи роботи.
Коли клієнт не обмежує агенцію, а сприймає її як експертів, результати завжди кращі. Завдяки їхній залученості та прозорості ми легко погоджуємо контент, дизайн, інфлюенсерів і бюджети. Співпраця йде ефективно і результативно.
f) Збирай базу
Фіксуй вдалі співпраці з блогерами та креаторами в окремій табличці.
Висновки
Сьогодні в соцмережах аудиторія шукає не ідеальні картинки з моделями, а цінності та сенси бренду. Вона хоче бачити реальних людей, які показують продукт таким, як він є: у реальному середовищі використання, з усіма плюсами та мінусами.
І ось чому інфлюенс-маркетинг — це той інструмент, який дозволяє не лише нативно продати, ба більше — будувати міцні стосунки з аудиторією.
Бо коли бренду вдається здобути довіру та лояльність, то вони отримують не просто клієнтів, а адвокатів бренду, що будуть рекомендувати його друзям, підтримувати в суперечливих ситуаціях й повертатись знову і знову.
Співпраця з Prostor показала, що love-бренд — це не тільки про впізнаваність. А й емоції, довіру і зв’язок з тими, хто обирає тебе щодня. І саме таким є Prostor — не просто мережа магазинів. Це звичка, до якої повертаються. Це асоціація про любов та турботу про себе. Це бренд, що стає частиною щоденних ритуалів.
Але з масштабом приходять не лише можливості, а й виклики. Тримати планку, говорити з аудиторією її мовою, не загубитися серед трендів, а створювати їх.
Ми тішимося, що є частиною історії Prostor. Адже ведення соцмереж — це лише один з інструментів, який бренд використовує для комунікації з аудиторією. За ним стоїть брендинг та продумана стратегія, завдяки якій Prostor знають усі українці. А нам випала можливість допомагати йому будувати лояльні стосунки з аудиторією, створювати контент, залучати креаторів і поглиблювати впізнаваність бренду в соціальних платформах.
Це був досвід інфлюенс-маркетингу Kukurudza Agency & Prostor. І тепер ми точно знаємо: найкращі колаборації будуються на принципі WIN-WIN.
Якщо ти теж хочеш масштабувати свій бізнес через соцмережі — залишай заявку, і скоро зв’яжемось з тобою!
See you!