Секретний розпродаж
до Black Friday !

до -70% на нашенавчання Хочу знижку

#SMM

Портфоліо для SMM-спеціаліста

Як скласти портфоліо SMM-спеціалісту?

Авторка статті:

Наталя Онашко

Head of Media & PR Kukurudza

03 Грудня 2024

3 хв. читання

Тебе може зацікавити:

Якщо ти робиш x3 результати для клієнтів, але твоє портфоліо виглядає ось так:

Ймовірність, що бренд запропонує співпрацю дорівнює трішки більше нуля. Адже твоє портфоліо як контентна одиниця в SMM — тут також є цільова аудиторія, плейсменти, на яких його розміщуєш, і навіть заклики до дії, що допомагають отримати бажаний фідбек.

Тому мало робити круті результати — їх ще потрібно гарно подати, щоб роботодавець серед сотні кандидатів запам’ятав саме тебе.

Але з чого складається портфоліо, чим воно відрізняється від резюме та яких помилок варто уникати? Про все це — далі. Але дочитай до кінця — там залишили механіку, як з більшою ймовірністю отримати роботу. 

Що таке портфоліо і чим воно відрізняється від резюме?

Якщо резюме — це анкета про твій досвід, то портфоліо показує результати. 

Портфоліо SMM — збірка з успішними проєктами, що на прикладі демонструє твої результати співпраці з брендами.

Тому коли резюме говорить «Я крутий спеціаліст» на словах (як-от вивіска в ресторані), то портфоліо показує конкретику (меню) — які страви (послуги) ти готуєш, з яких інгредієнтів (методів) і які смаки (результати) отримують твої клієнти.

Чи потрібно створювати окремі файли для портфоліо та резюме?

Найкраще, коли резюме і портфоліо існують в окремих файлах, щоб потенційний роботодавець або рекрутер не загубився в цих документах. 

Тому в резюме фіксуй інформацію про себе, навички, вміння, знання та досвід.

А в портфоліо можеш вже його описувати на прикладах. Але тут є маленьке але — в SMM важливий не лише контент, а й результати. Тому тут також потрібно показати, як твої дії допомогли досягнути цілей: збільшити кількість підписників, залучення тощо.

Як скласти портфоліо: загальні поради

1 крок — вибираємо, де створити портфоліо

Ми рекомендуємо це робити у Figma – безплатному графічному редакторі, де можна створити все, що прийде у твою голову. Там можеш оформити портфоліо, яке виглядатиме професійно і точно виділить тебе серед інших кандидатів. 

Але якщо не хочеш використовувати складні інструменти, можеш зібрати його на простому білому фоні з чорним текстом — інколи простота працює на користь.

2 крок — визначаємось з кейсами

Ми вже згадали, що портфоліо складається з кейсів, які й доводять результат. Але не треба фіксувати всі проєкти з початку кар’єри. Залиш ті, якими ти пишаєшся, або останні 5-10, що показують твої успіхи та актуальні навички. 

Чому це важливо? Рекрутери та роботодавці хочуть зрозуміти, чи твій досвід підходить для цієї вакансії, щоб допомагати їм досягати конкретних цілей. Тому кейси мають показувати не лише твій успіх, а й чому ці проєкти важливі для роботи. Саме це допоможе роботодавцю зрозуміти, чи зможеш ти приносити результати для їхнього бізнесу, а тобі — показати, що твої навички відповідають запитам цієї вакансії.

Тому залишай ті кейси, де можна чітко продемонструвати конкретні цифри й результат: чи це збільшення залученості, ефективність таргетованої реклами, чи зростання продажів через stories.

3 крок — оформлюємо кожен кейс 

Хоч і чіткої структури оформлення немає, але ми рекомендуємо фіксувати таку інформацію:

  • Опис проєкту (що це за клієнт, яка ніша);
  • Цілі (чого прагнув клієнт, що хотів отримати від твоєї роботи);
  • Проблеми (перед якими труднощами постали);
  • Рішення (як виглядав план дій, які методи використовувались);
  • Результати (як твоя робота змінила ситуацію (метрики, цифри, результати).

Підказка: не забудь на початку співпраці робити скрин «до», щоб мати зразок, як змінювалось ведення.

Коли за такою структурою додаси декілька кейсів, йдемо оформлювати саме портфоліо.

4 крок — збираємо портфоліо

  • Вступ: хто ти, чим займаєшся.
  • Кейси: найкращі проєкти з чіткими результатами у цифрах.
  • Контакти: куди звертатися, як зв’язатися з тобою.

Не забувай про заклик до дії. Як в SMM-стратегії — потрібно вказати, що робити наступним кроком: написати тобі, подзвонити чи надіслати листа.

5 крок — вибираємо формат

Рекомендуємо зберігати портфоліо у форматі PDF. Бо він відкривається на будь-якому пристрої, не буде форматуватись та матиме гарний вигляд. 

6 крок — пишемо чітку назву

Наприклад, «Kush_Portfolio.pdf». Але не Tvoya_Zaya005, бо тоді рекрутеру чи власнику бізнесу буде важче знайти твоє портфоліо серед десятків інших.

До слова, на нашому курсі з «Комплексного SMM» ти можеш не лише опанувати базу SMM та розкласти весь хаос на полички, а й отримати софт-навички у роботі з клієнтами, навчитись відображати фірмовий стиль бренду та відпрацюєш теорію на реальних кейсах, які наприкінці навчання зможеш запакувати в портфоліо (за нашим готовим шаблоном). Тож приєднуйся на навчання!

Чого варто уникати: поради 

  • Лише контент. Якщо не вказуєш конкретні результати, а лише показуєш приклади stories чи дописів — кейси виглядатимуть просто як гарна картинка, яка не має підґрунтя. 
  • Забагато кейсів. Не додавай зайві проєкти або клієнтів, що мають поганий авторитет — залишай лише важливе. Можеш також обирати кейси, щоб показати різні досягнення та навички в SMM: один — набір підписників, інший — збільшення продажів. А якщо ти вузький спеціаліст (reels-мейкер, копірайтер), можна вибрати приклади з різних ніш, щоб продемонструвати гнучкість та досвід у різних сферах.
  • Лишній акцент на оформленні. Дизайн має бути гарний, але не перестарайся, бо можеш відвернути увагу від самого змісту.
  • Старі приклади. Краще використовувати новіші кейси, щоб показати актуальні навички.

Структуруй весь SMM в одну систему

Де стратегія, контент-план, таргет, SMM-дизайн, reels — всі інструменти працюють в комплексі. На курсі ти опануєш теорію, відпрацюєш знання на практиці та навчишся робити SMM, який збільшує охоплення та дає результат.

Хочу на курс

Як зацікавити клієнта?

І на кінець маємо для тебе ще один формат, як з більшою ймовірністю отримати роботу, — комерційна пропозиція.

Тобто коли ти не просто показуєш свої досягнення, а й одразу готуєш презентацію, де пропонуєш клієнту розв’язати його проблеми. Наприклад, якщо ти хочеш працювати з певним брендом, зроби для нього індивідуальний план, де покажеш, як можеш допомогти покращити ведення сторінки на основі своїх успішних кейсів. 

Висновок

Ну що, досі думаєш, чи варто взагалі ставати SMM-менеджером і надсилати своє портфоліо? Тоді це знак — звісно, так!

Якщо чекаєш ідеального моменту, лови його — це він. Напиши вже тому бренду, з яким ти давно мрієш працювати, покажи себе та свої вміння, підготуй або освіжи своє портфоліо, зроби його цікавим і продуманим. А можливо, воно буде ще ефективнішим, якщо подаси його як комерційну пропозицію з акцентом на те, що саме ти можеш дати цьому проєкту.

Пам’ятай, компанії завжди помічають талановитих людей, навіть якщо відповідають не відразу. Твоє бажання та ентузіазм можуть залишити слід, і, коли з’явиться можливість, про тебе обов’язково згадають. Kukurudza Agency цьому приклад — ми завжди помічаємо і запам’ятовуємо тих, в кого горять очі й хто готовий крокувати до цілей. І якщо ти мрієш приєднатися до нас, оформлюй портфоліо, адже в агенцію завжди потрібні класні сммники. Вакансії шукай в нашому інстаграмі

Тому не відкладай все на потім, дій вже зараз — і тоді твоя наполегливість принесе свої плоди.

Авторка статті:

Наталя Онашко

Head of Media & PR Kukurudza

Ви ніколи не навчитеся чомусь, тільки слухаючи самих себе.

Наталя — одна із менторок на курсі з комплексного SMM

Розкаже все про сторітелінг та навчить збільшувати охоплення в соцмережах у декілька разів

Практика та теорія

Від 0 до PRO просто про складне

Live-етери з експертами та нетворкінг-чат

Більше про курс