Багато брендів скорочують stories до 2 слайдів. Бо алгоритми змінюються, охоплення падають, і вже не перший місяць сммники сперечаються: чи взагалі цей плейсмент ще працює?
Але давай чесно: якби Instagram не робив ставку на stories, їм би не зробили окрему вкладку. Тому тут головне — не кількість, а вміння працювати з форматом.
Саме тому ми постійно досліджуємо та аналізуємо, як працюють SMM-інструменти. Цього разу — відеоформати у stories.
Що ми зробили?
Протягом 1,5 місяця тестували 6 відеоформатів у stories: кружечки з Telegram, інтро, відеоприклади, формат тіктоків, живі та фонові відео.
Мета — зрозуміти, як вони впливають на SMM-цілі. І щоб дослідження було обʼєктивне, вимірювали ефективність за однаковими метриками:
Що з цього вийшло — розбираємося далі.
6 відеоформатів у stories
1. Кружечки
Опис формату:
Це ті самі кружечки з Telegram, які створюють ефект особистої розмови з друзями. Виглядає так, наче ти підглядаєш за чужим діалогом, а це підсвідомо затягує. Глядач відчуває, що отримує контент з перших рук, немов тобі подруга розповідає про свої пригоди із новим бойфрендом.
Переваги:
- Найкращий % утримання — такі відео викликають довіру, бо здається, що повідомлення адресоване персонально тобі. Адже це нагадує особисту переписку з другом в телеграмі.
- Підсвідомий тригер «буде щось цікаве» — кружечки зазвичай використовуються для неформального спілкування, тому глядач очікує чогось веселого, емоційного або несподіваного, а це змушує його залишатися.
- Підходить для прогріву — такий формат допомагає глибше провзаємодіяти з аудиторією, спонукати її дивитись далі та донести потрібний меседж про продукт чи послугу.
Недоліки:
- Мають найгірші охоплення серед усіх форматів, які ми тестували — якщо ставити їх на першу stories в добірці, вони не зберуть багато переглядів.
- Складно утримати увагу в довгих добірках — якщо слайдів багато, частина аудиторії може втратити інтерес і свайпнути на наступний акаунт.
Як можна покращити формат:
- Додавай гумор, щоб більше зацікавити аудиторію та утримати охоплення.
- Вбудовуй інтерактивні елементи (стікери, опитування), щоб підняти залучення. Це підкаже алгоритмам Instagram, що контент цікавий, і платформа буде показувати твій акаунт швидше у черзі stories користувача (а не кидати одним з останніх).
2. Інтро
Опис формату:
Це короткі вступні відео, що вводять у тему, немов тизер до основного контенту. Вони працюють як візуальний гачок, який чіпляє увагу і не дає одразу прогорнути stories.
Переваги:
- Привертають увагу та пробивають банерну сліпоту — завдяки динаміці та чіткому меседжу збирають високі охоплення (трішки нижчі за гумор, але все одно працюють на залучення).
- Інтригують та затягують — тут наче ти дивишся на першому слайді трейлер до фільму, який створює вау-ефект перед премʼєрою.
- Можуть пробивати банерну сліпоту — тут є де розгулятися, тому використовуй всі популярні гачки та прийоми захоплення уваги з reels, адаптуючи їх під stories.
- Підходять для анонсів — допомагають підвести читача до того, що ми зараз покажемо вау-продукт.
Недоліки:
- Середній рівень утримання — не всі залишаються після інтро, бо цей формат може бути занадто яскравим для читача. Через це наступні статичні слайди не так зберігають зацікавлення аудиторії.
Як можна покращити формат:
- Не губи ключові меседжі — подавай їх чітко, щоб люди одразу зрозуміли, що важливого у твоїй послузі чи події, і були далі в ній зацікавлені.
- Аби втримувати залучення роби наступні слайди в добірці не менш яскравими або використай це відео як бустерне (тобто опублікуй його за добу і продовжуй сторітел вже наступного дня).
- Створюй неочікувані інтро, щоб вибиватися на фоні stories інших користувачів,— можеш використовувати ШІ та креативний монтаж.
3. Відеоприклади
Опис формату:
Це відео, в яких ми показуємо реальні приклади, кейси або розбір ситуацій. Вони допомагають глибше занурити аудиторію у тему, показати продукт чи послугу в дії.
Переваги:
- Підходять для прогріву — формують довіру, бо показуємо реальні кейси.
- Високий показник переходів зі слайда, де відео, на наступну stories — такий формат підтримує динаміку добірки. Бо, на відміну від статичних слайдів, він привертає більше уваги, адже візуальні приклади цікаво розглядати.
- Підвищує залученість — завдяки такому відео аудиторія отримує конкретну користь та наочний приклад. А оскільки в Instagram переважно сидять візуали (люди, які краще сприймають інформацію через зображення та відео), формат добре працює.
Недоліки:
- Середній показник утримання всієї добірки — якщо дуже багато слайдів, деталей та інформації, то частина аудиторії не доходить до кінця.
- Глядач може бути не зацікавлений в конкретному прикладі — якщо слайд не зачепив підписника, він просто перегорне stories.
Як можна покращити формат:
- Використовуй для детального ознайомлення з продуктом чи послугою.
- Роби відео максимально наочними та динамічними, щоб не втрачати глядачів.
- Використовуй сторітел, щоб утримувати увагу і зацікавлювати аудиторію догортати до кінця добірки.
4. Розважальні відео (формат ТikTok)
Опис формату:
Це короткі, динамічні та розважальні відео, які народилися в TikTok. Меми, тренди, швидка нарізка кадрів — все за законами динаміки та привернення уваги. Але як вони працюють в Instagram stories?
Переваги:
- Найвищий показник RR — такий контент аудиторія поширює своїм друзям, а це збільшує охоплення на stories, зокрема від тих, хто не підписаний на акаунт.
- Високе загальне утримання — підходить для легкого залучення аудиторії в добірку, бо формат розважальний і не треба опрацьовувати велику кількість інформації.
Недоліки:
- Високий відсоток виходів зі слайда, де відео, на наступну stories — після розважального контенту глядачі можуть не залишитися на серйозніший матеріал. Тому це формат більше про миттєвий фідбек (реакції, сміх).
- Середнє утримання — якщо відео не досить цікаве, глядач безжально свайпає вправо і йде дивитись щось інше.
- Не всі жарти потрапляють прямо в серденько — у кожного своє почуття гумору, і є ризик, що частина аудиторії просто не вловить суть.
- Адаптувати тренд є ще тим квестом — важливо вписати його у свій меседж і нішу. А ще постійно слідкувати за актуальністю, бо якщо тренд «вчорашній» — нічого не залетить.
Як можна покращити формат:
- Використовуй в прогрівних добірках, але посилання розміщуй на початку, щоб аудиторія встигла на нього відреагувати (бо кількість виходів зі слайда, де відео, висока, тому аудиторія може просто не догортати то лінку).
Структуруй весь SMM в одну систему
Де стратегія, контент-план, таргет, SMM-дизайн, reels — всі інструменти працюють в комплексі. На курсі ти опануєш теорію, відпрацюєш знання на практиці та навчишся робити SMM, який збільшує охоплення та дає результат.
Хочу на курс
5. Фонові відео
Опис формату:
Це статичні або напівстатичні сцени з доданою динамікою: анімацією, легкими рухами тощо. Вони працюють як візуальний гачок, щоб аудиторія не втрачала увагу.
Переваги:
- Гарний відсоток утримання зі stories, де відео, на наступний слайд — такий формат додає динаміки добірці. Бо коли на фоні шось рухається — це більше привертає увагу користувачів, але водночас не відвертає від тексту.
- Передає атмосферу — якщо використовувати як візуальний супровід, це підсилює емоційне сприйняття меседжу
- Затримує погляд — плавна динаміка (хвилі, пейзажі, рух об’єктів) працює як візуальний гачок і допомагає stories виділятися у стрічці.
Недоліки:
- Низький рівень загального утримання добірки — через відсутність активної взаємодії й мінімальну зміну в кадрі аудиторія пасивно дивиться такі stories і не завжди зацікавлена переглядати їх до кінця.
- Формат не викликає сильних емоцій, на відміну від живих відео, кейсів або гумору. Бо без емоційного тригера важче втримувати увагу глядача.
- Фонові відео сприймаються як проміжні, бо вони можуть не зачіпати аудиторію так, як динамічніші формати.
Як можна покращити формат:
- Використовуй для додавання динаміки у статичні stories, щоб читач не знудився, поки читає добірку.
- Поєднуй з короткими текстами, інтерактивами або питаннями, щоб підвищити залучення.
6. Живі відео
Опис формату:
Це контент, знятий у реальному часі без складного монтажу. Це можуть бути backstage-зйомки, робочі моменти, демонстрація продукту на ходу або просто розмовний формат від першої особи.
Переваги:
- Найкраще загальне утримання — живі відео створюють ефект присутності, що змушує аудиторію залишатися довше.
- Підходять, щоб втримати увагу на слайді — вони додають автентичності та створюють довіру, адже аудиторія бачить реальну людину, що доносить меседж.
Недоліки:
- Менш ефективні для переходу між stories — один і той самий формат може набридати читачеві продовж добірки.
Як можна покращити формат:
- Використовуй для утримання протягом добірки, але комбінуй цей формат з іншими, щоб stories не виглядали однотипно.
- Поєднуй з інтерактивами або питаннями, щоб стимулювати залучення глядачів та втримувати зацікавлення.
Висновки
Дослідження показало, що хоч і середня кількість слайдів у всіх форматах була однакова, довжина добірки не впливає на залучення та охоплення. Бо важливішу роль грає сам формат контенту.
То що важливо пам’ятати?
SMM — це не просто контент, а чітке розуміння, як кожен формат працює і які завдання вирішує. Тож аналізуй цифри, тестуй підходи, знаходь баланс між креативом та ефективністю.
Але не варто гнатись лише за охопленнями. Ведення має бути логічним, а не публікацією заради публікації. Важливо, щоб кожна одиниця контенту вписувалась у загальний меседж і доповнювало його.
Як у нашому випадку, відео — це лише інструмент для підсилення меседжу. Тому продумуй сценарій, працюй з текстом і роби stories так, щоб їх хотілося додивлятися до кінця. Або делегуй ведення соцмереж свого бренду Kukurudza Agency, аби ми зробили SMM, що працює на бізнес-цілі. Заповнюй бриф, щоб обговорити деталі співпраці.
А якщо хочеш навчитись створювати контент, який дає реальний результат ведення, чекаємо тебе на курсі з комплексного SMM. Там ти не лише навчишся вимірювати ефективність просування, а й за допомогою SMM досягати цілей бізнесу.
На цьому все — до зустрічі у нових дослідженнях!