Після того, як Instagram викотив зміни, в соцмережі несеться хвиля обговорень. Користувачі розділилися на три типи:
Але інстаграм вже змінює правила гри. Тому те, що за гештеги тепер можна потрапити в бан, — лише квіточки. Що чекати далі? Як нововведення вплинуть на просування? І, найголовніше, чи можна буде використовувати чат-боти за кодовим словом?
Ходімо розбиратись.
Нововведення Instagram 2025
1. Не можна давати грошову винагороду за цільову дію
Пам’ятаєш ті розіграші від блогерів, де потрібно було підписатися на їхніх друзів і отримати шанс виграти 1000 гривень? Ця епоха закінчилась, бо Instagram тепер забороняє грошову винагороду за цільову дію підписника (ставити лайки за гроші, роботи репости, підписуватись тощо).
Тому краще не ризикувати, адже в кращому випадку це може привести до зниження охоплення, але в гіршому — до бану.
Важливо: Грошові винагороди часто залучають користувачів, які швидко відписуються, а це негативно впливає на залученість і статистику. Тому краще фокусуйся на просуванні, яке допоможе залучити справді твою цільову аудиторію.
2. Не можна просити взаємодії, перш ніж користувач ознайомиться з контентом
Тепер краще не вставляти посередині каруселі заклик до дії як-от «Постав лайк та гортай далі», бо Instagram дружелюбно-наказово наголосив, що тепер це буде сприйматись за вимогу до взаємодії.
Рекомендація: підходь креативно до прохання взаємодіяти з контентом.
3. Заборонено вимагати взаємодію за отримання ексклюзивного контенту
Овва! А це звучить як заборона чат-ботів (де ми в direct надсилали ексклюзивний контент), але видихай, бо поки Instagram не вводить обмеження на використання кодових слів для офіційних компаній-партнерів, як-от ManyChat.
АЛЕ маємо але:
- Не використовуй прямі заклики до дії, що пов’язані з просуванням сторінки (до прикладу, «Підпишись, щоб отримати чекліст» — так вже точно краще не писати, особливо в таргеті).
- Натомість пограйся з формулюванням.
- Або запропонуй загадку з цифрами чи словами, де потрібно буде відгадати його (за ним і налаштуй чат-бота).
Важливо: Instagram хоче, щоб люди взаємодіяли з контентом, який їм справді подобається, а не через прохання автора. Тому подумай, як креативно запакувати кодове слово, щоб не було прямо в лоб.
4. Скопійований та вкрадений контент не попадатиме в рекомендації
Контент зі скопійованим текстом, зображенням чи публікація чужих фото та відео не потраплятиме у рекомендації.
Що це означає:
- Інстаграм вже не перший рік бореться з неоригінальним контентом. Тому ще раз наголошує, що виграє креатор, а не плагіатор.
- Платформа робить ще більший пріоритет на унікальному контенті, тому акцентуй на якості.
До слова, якщо хочеш навчитись залучати та досягати цілей завдяки контенту — залітай на курс з комплексного SMM. Там ти навчишся використовувати всі інструменти та плейсменти (stories, дописи, reels) разом, щоб отримувати реальний прогрес від просування (продажі, впізнаваність, залучення).
5. Контроль активності
Instagram встановив ліміти на взаємодії залежно від віку акаунту:
- Нові акаунти: до 300 лайків і 150 коментарів за добу.
- Старі акаунти: до 900 лайків і 250 коментарів за добу.
Через сотні підписок чи лайків за хвилину можуть знизитись охоплення або ще гірше — є ймовірність полетіти в бан.
6. Епоха гештегів майже все
Але тут акцент на слові майже, бо Instagram прибирає можливість підписки на гештеги, а надмірне використання одних і тих самих тепер розцінюється як спам (за що можна потрапити в бан).
Що варто знати:
- Ти можеш залишити 2-3 релевантних гештеги, але використовувати їх для просування не варто.
- Впевнись, що ти вказуєш ключові слова в шапці профілю та в текстовому описі до дописів чи reels (це допомагає ранжуванню твоєму контенту).
Питаєш як і чому? Молода аудиторія все частіше шукає інформацію в соцмережах, а не в Google. Тож Instagram також робить акцент на внутрішнє SEO на основі ключових слів під дописом (це також гарна можливість для тебе мати органічний трафік).
7. Алгоритм акцентує на поширеннях та збереженнях
Як сказав Адам Моссері, керівник Instagram, лайки та коментарі вже не так важливі.
Тож Instagram орієнтується на кількість поширень і збережень.
Що це означає для тебе?
- Створюй контент, яким хочеться поділитися (головний показник — жиза): гумор, інсайти, інфоприводи.
- Або такий, який хочеться зберегти (головний показник — користь): чеклісти, поради, добірки корисної інформації в каруселі.
Порада — перед тим, як реалізувати контент, задай собі питання: чи виконує він ціль бізнесу (до прикладу, продажі), орієнтується на віральність (контент, який швидко поширюється в соцмережах) або на роботу алгоритмів (його захочеться відправити другу або зберегти на потім)? Якщо ні, задумайся, чи варто тоді взагалі втілювати цю ідею.
8. Нові функції в direct
Instagram вводить нові фільтри для повідомлень.
Що це означає?
- Повідомлення можна буде фільтрувати за типом акаунту.
- Алгоритми краще розпізнаватимуть спам.
9. Видалення неактивних підписників
Instagram дає змогу видаляти з підписок деактивовані акаунти або ботів, які тягнуть статистику вниз.
Що робити:
- Якщо функція ще не доступна, просто дочекайся. Оновлення поширюються поступово і на певну кількість акаунтів.
- Коли вона з’явиться, перевір список позначених облікових записів, щоб випадково не видалити реальних підписників.
Навіщо це потрібно:
Неактивні підписники псують статистику. Адже це можуть бути видалені акаунти, люди, які давно не заходять на свій профіль, ті, хто підписувався давним-давно через гіви, або для масфоловінгу, щоб отримати твою підписку взамін.
Суть одна — твій контент їм показується, але вони ніяк не взаємодіють із ним. А це тягне статистику на низ, бо Інстаграм вважає, що твої дописи, stories, reels не цікаві, і через це рідше показує їх іншим підписникам. А це знижує шанси на потрапляння в рекомендації.
10. Можливість скинути рекомендації
Instagram дозволяє очистити рекомендації у вкладці «Reels», стрічці та «Огляд».
Що це означає?
Алгоритм почне заново підлаштовуватись під твої інтереси.
Як скористатись:
Не подобається контент у стрічці? Скинь рекомендації й налаштуй вподобання з нуля.
11. Заплановані повідомлення в direct
Можна запланувати надсилання повідомлень друзям або клієнтам у direct.
Але поки це стосується лише тексту — фото, відео та GIF-файли можна надсилати лише в реальному часі.
12. Хайлайтс збирають речі та переїжджають в окрему вкладку
Хайлайтс (ті самі кружечки над стрічкою) переїжджають в окрему вкладку. Тобто їм виділяють більше місця, уваги й тепер вони будуть прямокутниками.
Що це означає?
- Переглянь свої хайлайтс. Там актуальна інформація? Якщо ні — час навести порядок.
- Додай щось цікаве й корисне для підписників: відповіді на поширені запитання, інформація про твій бренд, акції.
- Забери старі stories, щоб контент був актуальний (якщо stories ще за 2022 рік, пора вже точно розпрощатись з ними).
13. Пробні reels
Instagram дозволяє публікувати пробні відео. Суть в тому, що вони показуватимуться не підписникам, а випадковим користувачам, і через 24 години ти зможеш бачити приблизну статистику. Також відео можна буде налаштувати на автоматичний постинг (якщо після 72 годин тестування, відео за статистикою буде вдале, воно опублікується автоматично).
Що це дає тобі:
- Перевірити, як нова ідея заходить аудиторії.
- Можливість розслабитись і не боятись експериментувати. Бо Instagram сам показує, що підтримує тих, хто пробує щось нове.
Структуруй весь SMM в одну систему
Де стратегія, контент-план, таргет, SMM-дизайн, reels — всі інструменти працюють в комплексі. На курсі ти навчишся робити SMM, який збільшує охоплення та дає результат. Ми стартуємо 29.01, ти з нами?
Хочу на курсВисновок
Світ змінюється, і Instagram не виняток. 2025 рій — це початок нової ери соцмережі. Тому гештеги, маски — це про минуле. А щоб залишатися на хвилі та робити SMM майбутнього, потрібно адаптуватися, пробувати нове і виходити за рамки шаблонів.
Адже алгоритми стають все розумнішими: не терплять накруток, штучної активності чи однотипного контенту. Тепер вони заохочують унікальність та креатив. Але якщо ти приймеш ці правила гри — Instagram винагородить тебе охопленнями та активністю.
Тож розвивайся, пробуй нові формати й підходи. У центрі має бути не кількість, а якість: створюй контент, який надихає, зачіпає і залишається в пам’яті, адже унікальність — це головне правило SMM 2025 року.
А якщо хочеш, щоб 2025 року соцмережі твого бренду вийшли на новий рівень — заповнюй бриф Kukurudza Agency. І ми скоро з тобою зв’яжемось, щоб зробити для нього SMM нового покоління.