Тралалело Тралала, Тунг-тунг Сахур… І, ні, це не вигук шамана і не нові квадробери. Це персонажі мемної хвилі, які не спитали дозволу і просто увірвалися в наші рекомендації в соцмережах.
Але хто вони? Чому їх підхоплюють навіть популярні бренди і ЯКИЙ ЇХНІЙ СЕНС?! Розбираємо далі.
Хто вони взагалі такі?
Балерина Капучина, Бомбардиро Крокодило і вся ця харизматична компашка — це герої нової хвилі мемів, яку в народі охрестили як AI Brain Animals.
Назва складна, зате суть проста: уяви, що штучний інтелект з’їв триденний борщ, який стояв на плиті при 30-градусній спеці, повірив у себе та згенерував крокодила-літака.
А потім ще маємо голубів-шпіонів, чашок-прим і Тунг-тунг Сахура з бейсбольною битою. Все це пакують у відео з AI-зображеннями та озвучкою, після перегляду якого твій мозок викидає табличку ERROR 404.
А з чого все почалось?
Першим на сцену вийшов Бомбардиро Крокодило. І саме цей мем став основою цілої AI-культури. Це відео опублікував акаунт в тіктоці під назвою Армен Джигарханян — за чутками, наш земляк з Полтавської області (а саме з Кременчука).
@armenjiharhanyan 🗣️Bombardiro Crocodilo💥🔥 #fyp #tralalerotralala🗣🔥 #tralalerotralara #brainrot ♬ suara asli – Meme Effect Only – panggilajalailaa
Мем швидко став вірусним — десятки мільйонів переглядів, шери, фанфіки, інтерпретації.
АЛЕ про що справді йшлось у цьому відео?
Люди поділилися на 2 типи. Перший — хто просто бачив смішну картинку крокодила з літаком і чув італійські слова.
А другий тип — люди, які розуміють італійську і чули «літає в Газі та Палестині та декого бомбить», «якщо ти розумієш цей переклад — не зривай жарт».
І якщо, на перший погляд, здається, це просто прикольна картинка, то варто лише перекласти текст — і стає моторошно. Бо це не розважальний мем. Це — темна сатира, замаскована під жарт. І коли чуєш, що саме там сказано — аж волосся дибки стає.
Автор цього відео також придумав Бомбардиро Гусіні (брата крокодила) в такому ж стилі. Алееее далі все пішло в інший бік.
Меми підхопили користувачі й почали створювати смішних і цікавих персонажів — Балерину Капучину, Шпіоніро Голубіро, Еспресо Сеньйору й інших героїв.
Чому відео про Бомбардиро Крокодило стало таким популярним?
Бо воно незрозуміле, безглузде, але, на перший погляд, цікаве. А саме це тут і стало основою віральності:
- виглядає як сон людини, в якої температура 39,
- має італійську озвучку, яку мало хто розуміє (але тут варто було б),
- є подвійний підтекст,
- і при цьому це ще якось залізає в пам’ять — без причини.
Саме після цього відео включився ефект лавини. Люди почали робити схожих персонажів. Хтось придумав Тріппі Троппа, хтось — Тралалело Тралала. І всі — в схожому стилі. Пішли навіть цілі сторітели з персонажами, які об’єднались в одному метасвіті, й ти вже просто не петраєш, з ким там зустрічається Балерина Капучина.
Яка мораль цієї байки?
Цей тренд не просували, не планували, але підтекст у ньому є — все може мати 2 сторони медалі.
Зараз усі вигадують голубів-детективів і акул в кросівках Nike, але перше відео було моторошне. І це нагадує: перед тим, як підхопити тренд, мем чи звук, варто бодай раз перевірити, звідки ростуть ноги.
Але все ж добре те, що зараз в рамках цього тренду створюють нейтральних й навіть позитивних персонажів. Тому все залежить від людини, яка тримає інструмент.
Підготувала замітку зумерка. Дякуємо за перегляд!