Чарівний sale до -55% на нашенавчання Хочу знижку golden snitch

#Копірайтинг

6 промптів для ChatGPT: генеруємо ідеї для контенту в SMM за хвилину

Авторка статті:

Анастасія Яланська

Head of Creative Copywriting Kukurudza & Strategy Lead Kukurudza Agency

22 Лютого 2025

2 хв. читання

Хочеш знати, як використовувати ШІ в SMM? Тобі сюди!

Голова вже не варить, GPT дає банальні ідеї, а ти вже просто не знаєш, як зробити контент, який приверне увагу та не загубиться в стрічці?

Маємо рішення! 

Бо проблема не в GPT, а в запитах. Адже що точніше ти сформулюєш промпт, то креативніші ідеї отримаєш.

А щоб не мізкувати над тим, як правильно писати запит, ми вже все зробили за тебе:

  • Взяли 6 цікавих методів генерації ідей.
  • Оформили їх у зрозумілі промпти для ChatGPT.

Тепер ти можеш просто скопіювати їх, вставити, адаптувати під свою нішу та отримай вау-ідеї.

Погнали на мозковий штурм?

6 промптів для ChatGPT

1. А якщо навпаки?

Ця техніка заснована на прийомі інверсії: ми беремо звичну ситуацію та перевертаємо її з ніг на голову.

Рандомний факт: так народжувались унікальні проєкти. До прикладу бренд De Beers змінив уявлення про діаманти — замість розкоші для обраних їх зробили символом вічного кохання. Так бренд перевернув ситуацію: їхня ціль була не просто продавати діаманти, а змінити саму психологію споживачів. 

Промпт для ChatGPT

Візьми стандартну ситуацію в [твоя ніша] і подай її навпаки. Наприклад, якщо зазвичай ми розповідаємо, як правильно користуватися продуктом, запропонуй варіант «Як робити неправильно» або «Що станеться, якщо зробити все навпаки?» (тобі заборонено використовувати мій приклад як ідею). Створи 10 нестандартних ідей для контенту у форматі [stories, reels, допису]. Дій за схемою: 1) Обери стандартний підхід у ніші. 2) Запропонуй його протилежний варіант. 3) Сформулюй концепцію контенту на основі цієї інверсії.

Приклад

2. Поєднай непоєднуване

Суть техніки — взяти два несумісні елементи та об’єднати їх в одну ідею.

До слова, так Ньютон придумав закон всесвітнього тяжіння, коли поєднав падіння яблука і рух Місяця.

Промпт для ChatGPT

Уяви, що ти креативний стратег для [ніша або бренд]. Твоя задача – створити незвичайний контент, поєднавши [основна тема бренду] із несподіваними концепціями. Запропонуй 5 ідей для контенту у форматі [reels, stories, допису-карусель]. Дій за такою схемою: 1) Записуємо 10 випадкових об’єктів зі теми. 2) Записуємо ще 10 несхожих понять. 3) Поєднуємо пари – найцікавіші ідеї оформлюй у контент.

Приклад

Структуруй весь SMM в одну систему

Де стратегія, контент-план, таргет, SMM-дизайн, reels — всі інструменти працюють в комплексі. На курсі ти опануєш теорію, відпрацюєш знання на практиці та навчишся робити SMM, який збільшує охоплення та дає результат.

Хочу на курс

3. Антоніми

Коли здається, що всі ідеї вже використані — спробуй піти у протилежному напрямку.
Суть техніки — взяти ключове слово та замінити його на антонім, а потім подумати, як можна з цього зробити контент.

Точно! Гачки для TikTok та reels у форматі «Не роби це, поки не додивишся відео», певно, пішли від цього методу.  

Промпт для ChatGPT

Уяви, що ти маркетинговий стратег для [ніша або бренд]. Використовуй техніку антонімного підходу, щоб знайти несподівані інсайти для контенту. Дій за такою схемою: 1) Візьми 5 популярних питань у моїй ніші. 2) Замінюй ключові слова на антоніми. 3) Запропонуй 5 нестандартних ідей для контенту у форматі [reels, stories, допис-карусель].

Приклад

4. Mindmapping (мапа думок)

Mindmapping — це техніка візуалізації ідей та побудови логічних зв’язків між ними. Метод розробив британський психолог Тоні Бьюзен.
Суть підходу —  ми записуємо ключову ідею в центрі та створюємо від неї гілки з підкатегоріями, які деталізують тему.
До речі, Apple могла брати за основу mindmapping для побудови екосистеми своїх продуктів — вони змогли логічно з’єднати iPhone, MacBook, iPad і створити єдиний інформаційний простір.

Промпт для ChatGPT

Уяви, що ти стратег для [ніша або бренд]. Використовуй техніку Mindmapping, щоб структурувати ідеї для контенту. Дій за такою схемою: 1) Запиши центральну тему, яка має відношення до бренду. 2) Створи 5-7 основних гілок, які деталізують тему (наприклад, тренди, цінності, болі клієнтів тощо). 3) Запропонуй 5 унікальних ідей для контенту у форматі [reels, stories, допис-карусель] на основі отриманих категорій.

Приклад

5. Атрибутивне мислення

Метод дозволяє знайти нові рішення на основі того, що ми розділяємо об’єкт або явище на окремі атрибути та комбінуємо їх по-новому.

Тобто спочатку аналізуємо об’єкт за його характеристиками (колір, форма, призначення, асоціації тощо), розглядаємо кожну з них окремо і поєднуємо між собою для генерування нових ідей. 

Промпт для ChatGPT

Уяви, що ти стратег для [ніша або бренд]. Використовуй техніку атрибутивного мислення для створення інноваційного контенту. Дій за такою схемою: 1) Визнач 5 ключових характеристик продукту або послуг. 2) Пропонуй змінити кожен атрибут на щось нове або несподіване. 3) Запропонуй 5 унікальних ідей для контенту у форматах [reels, stories, допис-карусель].

Приклад

До слова, якщо ти хочеш залучати клієнтів завдяки контенту та отримати x2 результати для свого бізнесу — заповнюй бриф Kukurudza Agency. Тільки-но глянь на наші кейси — ми зацікавлені в тому, щоб зробити вау-результати й для твого бренду. 

6. SWOT-аналіз

SWOT-аналіз — один із методів стратегічного планування, який допомагає оцінити ситуацію через чотири характеристики:

  • S (Strengths) — сильні сторони
  • W (Weaknesses) — слабкі сторони
  • O (Opportunities) — можливості
  • T (Threats) — загрози

Тобто цей метод дає можливість зрозуміти сильні сторони, знайти слабкі місця, перетворити їх у переваги та придумати на основі цього нові ідеї. 

Промпт для ChatGPT

Уяви, що ти стратег для [ніша або бренд]. Використовуй SWOT-аналіз для створення контенту, який підкреслює унікальність компанії. Дій за такою схемою: 1) Опиши 5 сильних сторін бренду, які можна використати в контенті. 2) Визнач 5 слабких місць та запропонуй, як їх подати у вигідному світлі. 3) Знайди 5 потенційних можливостей, які можна підсвітити через контент. 4) Вкажи 5 загроз, які можна обіграти у маркетингу. 5) Запропонуй 5 ідей для контенту у форматі [reels, stories, допис-карусель].

Приклад

Висновок

Так, чат GPT бути твоїм помічником та допомагати генерувати цікаві рішення. Але щоб отримати результат, треба розуміти, як мислить штучний інтелект, його логіку та основі цього й структурувати запити.

І гарна новина —  ти можеш цього навчитися! Якщо хочеш опанувати мову чату GPT, делегувати йому рутину та використовувати AI на максимум — приєднуйся до курсу з комплексного SMM.

Все, ми пішли далі тестувати та досліджувати ШІ. Скоро знову зустрінемось!

Авторка статті:

Анастасія Яланська

Head of Creative Copywriting Kukurudza & Strategy Lead Kukurudza Agency

Впевнена, що сенси керують світом.

Анастасія — одна із менторок на курсі з комплексного SMM

Навчить складати сенси у текст, запам'ятовуватись буквами та розробляти потужний TOV.

Практика та теорія

Від 0 до PRO просто про складне

Live-етери з експертами та нетворкінг-чат

Більше про курс